Zavoodi logo

Kus see II ruum kaardil on?

II Ruum

Võlvitud lagiZavoodi ruumikaimas ruumis on külastajate rõõmuks terve seinapikkune rida pehmeid rongiistmeid, mis mahutavad vaat' et paarkümmend mugavust ihkavat kõrtsilist. Ümmargused puust lauaplaadid toetuvad robustsetele raudjalgadele, mis suudaksid kanda mitukümment enamat õllekannu, kui lauale tegelikult võimalik mahutada. Need, kes pehmest istumisalusest ei hooli, võivad end maha toetada mõnele ruumi mööda laiali paisatud eriti industriaalse väljanägemisega perforeeritud plekist toolidest.

Lisaks traditsioonilisele sisenemisviisile (s.o. läbi baari) leiavad selleks otstarbeks aeg-ajalt tarbimist ka Laiale tänavale avanevad võlvitud aknad: katsu sa leida sumedal suveõhtul tänaval kõndides leida sisenemisel aega veel ukse otsimiseks, kui läbi pärani akna kostab kutsuvat inimsuminat ja kumab mahedat valgust!

KraanidKui väljas juhtub aga olema pisut jahedam ilm, pole eriti vahet, kust otsast Sa siia ruumi sisened - soojas toas aitavad üleriiete kandmise vaeva vähendada kaks punamusta kraaniteemalist installatsiooni. Värvilised kraanid on läbivaks elemendiks ka seinadekoratsioonis.

Ennast eelseisvaks pikaks õhtuks mugavalt sisse sättinul on ilmelt huvitav kuulda ka nõudemajandust puudutavast osast Zavoodi kodukorras. Kord baarist oma õllekannu kätte saanul ei ole muud muret kui see tühjendada ja uue järele lipata - laudade vahel regulaarselt ringi sebivad töötajad toimetavad lauale jäetud tühjad nõud justkui imeväel tagasi kööki. Kui mõni tass või taldrik aga nii kaua laual ei püsi ja juhtub leidma oma õnnetult killustatud otsa põrandat katvatel saviplaatidel, tuleb huku põhjustajal kergendada kukrut vastavalt numbrile hinnakirja rubriigist "Muud mõnud"... :(

Veel üks asi, mida me Zavoodis ei tee (eksju?) on oma jookide (O.J.) manustamine. Väljast kaasa toodud joogi tarbimiskatsel viimane lihtsalt konfiskeeritakse.

Istuvad inimesed vasakus seinasRahvas II ruumistOlles baariletist omale meelepärast muusikat tellinud (muidugi olemasoleva CD-kogu ja terve mõistuse piires) on samuti mõtet redutama jääda just kusagile II ruumi otsaseintes rippuva kahe võimsa kõlari vahele. Need hirmuäratavad mustad kastid aitavad ka nädalalõppudel Zavoodi sattuvatel live-esinejatel end kuuldavamaks teha.

www design by Halo
31/10/96